marzyciel

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W środę dzieci z grupy " Pracusie" oraz " Marzyciele" miały okazję wziąć udział w wycieczce do Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego. Dowiedziały się jak wyglądał dom średniowiecznego chłopa,  jak wyglądały średniowieczne paleniska i jakich używano utensyliów. Co jedzono w średniowieczu? Czym się różniła kuchnia chłopa od kuchni mieszczanina? Kto w średniowieczu jadł ziemniaki? ZObaczyły niesamowite zabytki i ich historię, a także jak wyglądała dawniej szczoteczka do zębów:)

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

11.05.2022 Dzieci z grupy " Pracusie " i " Marzyciele" udały się z wizytą do Szkoły nr 5 w Kętrzynie. Dzieci dowiedziały się jak wygląda lekcja, jak głośny bywa dzwonek, poznałhy szkolne korytarze, a tyakże gabinety specjalistów. Nie brakowało dobrej zabawy na sali gimnastycznej. Odwiedziliśmy również stołówkę, świetlicę i bibliotekę. To był dzień pełen wrażeń.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

8 kwietnia wybraliśmy się do Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kętrzynie. Z okazji zbliżającej się Niedzieli Palmowej Pani Bożenka poinstruowała nas jak samodzielnie wykonać palmę. Wykorzystując przygotowane materiały tworzyliśmy kwiaty z bibuły, które za moment stanowiły ozdobę na gałązce bukszpanu. Każdy dodatkowy element tj . zasuszona trawa, kwiaty, wstążeczki, organza przybliżał nas do uzyskania efektu końcowego. Finalnie każda z palm wielkanocnych była inna, wyjątkowa a jednocześnie najpiękniejsza, gdyż stworzona własnoręcznie.

Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kętrzynie, Pani Bożence za przeprowadzone warsztaty oraz wszystkim pracownikom za okazaną pomoc. Uczestnikom dziękujemy za wspólnie spędzony czas oraz za dawkę pozytywnej energii, którą przekazują. 

Contact Information

Address

11-400 Kętrzyn

ul.Wierzbowa 2

Telefon
+48 545 99 98
Email

intendent@smerfowa-kraina.ketrzyn.pl

rodo 

Adresy email: Inspektora Ochrony Danych Osobowych

Miejski Żłobek Nr. 2 -- iod-zlobek2@smerfowa-kraina.ketrzyn.pl    

Miejskie Przedszkole Integracyjne "Smerfowa Kraina 

      -- iod@smerfowa-kraina.ketrzyn.pl