pracus1

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Kolejny dzień grupy „Pracusie” w ramach programu „Kubusiowi przyjaciele natury” - „Dbam o siebie i jem warzywa i owoce”. Podczas dzisiejszych zajęć dzieci dowiedziały się między innymi :

  • co oznacza pojęcie „odżywianie”;
  • dlaczego ważne są̨ warzywa i owoce;
  • co szczególnego ma w sobie marchewka.

Na koniec zajęć dzieci przygotowały sok z marchewki i jabłka a następnie go z przyjemnością wypiły.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W tym tygodniu dzieci z grupy „Pracusie” rozpoczęli przygodę z jednym z największych ogólnopolskich programów edukacyjnych dla przedszkoli „Kubusiowi przyjaciele natury”, który poświęcony jest tematyce ekologicznej. Jego celem jest proekologiczna edukacja dzieci i zachęcenie je do ruchu już od najmłodszych lat.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W minionym tygodniu grupa „Pracusie” rozmawiała o emocjach i uczuciach. Dzieci próbowały identyfikować, nazywać uczucia i emocje towarzyszące im podczas różnych aktywności oraz odczytywać emocje swoich kolegów i koleżanek. Ćwiczyły odporność emocjonalną, sposoby reagowania podczas wygranej i przegranej. Słuchając opowiadań i wierszy dzieci rozmawiały o własnych uczuciach i reagowaniu na nie. Utrwaliły informacje dotyczące akceptacji wszystkich uczuć oraz radzenia sobie z tymi, które są dla dzieci trudne. Na podstawie opowiadania dzieci utrwaliły treść i znaczenie przysłowia „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie”. Dzieci próbowały wyrażać swoje nastroje za pomocą środków muzycznych i plastycznych. Tworzyły pracę plastyczną – przestrzenną  „Czarna jama”  w której schowały wcześniej narysowane na kartce papieru swoje lęki i obawy.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W minionym tygodniu rozmawialiśmy o tym, jakie miejsce zajmują książki w naszym życiu, do czego służą, jakie informacje można w nich znaleźć. Dzieci udały się na wycieczkę, aby zobaczyć gdzie znajduje się Filia Nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Z uwagi na panującą sytuację nie mogliśmy wejść do środka, ale jak będzie tylko taka możliwość udamy się tam ponownie. Na podstawie opowiadania Jak powstaje książka? dzieci poznały krótką historię papieru i książek, a następnie same stworzyły swoje pierwsze książki. Wykonały własny papier czerpany zgodnie z instrukcją obrazkową. Ponadto dzieci uczestniczyły w wielu zabawach ruchowych i rytmicznych.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

"Gdy odpady wyrzucamy to o środowisko dbamy!" 

W grupie „Pracusie” odbyły się zajęcia, których głównym celem było zachęcanie dzieci do segregowania śmieci oraz dbania o środowisko. Dzieci rozpoznawały materiały, z których wykonane były odpady, a następnie segregowały je do odpowiednich pojemników. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem i z radością uczestniczyły w zabawach ekologicznych.

 

 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

 

 

 

Dzień

tygodnia
 Temat: Jak dbać o słuch?  

Umiejętności dzieci

6-letnich
 Środki dydaktyczne
 

Piątek

16.04.2021r
 
  • ,Hałasowanie” – słuchanie opowiadania i rozmowa na temat jego treści.
  • Zabawa ruchowa przy muzyce ,,Chocolate choco choco”
 

-doskonali umiejętność uważnego słuchania utworu i wypowiadania się na temat jego treści,

-wyrabia poczucie rytmu poprzez zabawę.

 

Hałasowanie Grzegorz Kasdepke

Kuba i Buba musieli przyznać, że pan Waldemar, przyjaciel babci Joasi, to rzeczywiście bardzo kulturalny pan. Do tego stopnia, że czasami wręcz wstydził się chodzić z naszymi sympatycznymi bliźniakami po mieście – i to tylko dlatego, że, dajmy na to, naszła je ochota pobić się lub powyzywać. Ale któregoś razu to pan Waldemar narobił Kubie i Bubie wstydu – i to w muzeum! – Jak tam w szkole?! – ryknął, gdy już się spotkali przed kasą muzeum. Kuba i Buba aż podskoczyli z wrażenia. Babcia Joasia przygryzła wargi i dyskretnie rozejrzała się dookoła. Pani bileterka, ogłuszona doniosłym głosem pana Waldemara, przetykała sobie właśnie ucho. – Nadal macie najwięcej uwag w całej klasie?!… – ryczał pan Waldemar. – Nie martwcie się, za moich czasów kazano klęczeć na grochu!… Może dlatego mam teraz takie powykręcane kolana!… Pani bileterka pospiesznie skręcała kulki z papieru – najwyraźniej zamierzała wepchnąć je sobie w uszy. – Dlaczego pan Waldemar tak hałasuje? – szepnął Kuba, zerkając ze zdziwieniem na babcię Joasię. – Zawsze był taki kulturalny… – Chyba wyczerpały się baterie w jego aparacie słuchowym – westchnęła zarumieniona babcia. – To pan Waldemar jest kulturalny na baterie?! – osłupiała Buba. Ale babcia nie zdążyła nic odpowiedzieć, bo pan Waldemar podszedł właśnie do kasy – no i trzeba było zająć się zemdloną bileterką.

Pytania do opowiadania

Czy zapamiętałaś/ zapamiętałeś dokąd wybrali się Kuba i Buba? Kto im towarzyszył? Dlaczego pan Waldemar tak głośno mówił? Czy to jest kulturalne zachowane, gdy mówimy bardzo głośno w publicznych miejscach? Dlaczego?

Contact Information

Address

11-400 Kętrzyn

ul.Wierzbowa 2

Telefon
+48 545 99 98
Email

intendent@smerfowa-kraina.ketrzyn.pl

rodo 

Adresy email: Inspektora Ochrony Danych Osobowych

Miejski Żłobek Nr. 2 -- iod-zlobek2@smerfowa-kraina.ketrzyn.pl    

Miejskie Przedszkole Integracyjne "Smerfowa Kraina 

      -- iod@smerfowa-kraina.ketrzyn.pl