s topiciel m

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

We wtorek 24 maja 2022 r. odbyło się spotkanie z Panem Andrzejem nauczycielem wychowania fizycznego,  który poprowadził zajęcia sportowe na świeżym powietrzu. Poprzez zabawy i ćwiczenia ruchowe, dzieci pokonywały trudności, wzmacniając wiarę we własne możliwości.

Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i mamy nadzieję na kolejne zajęcia.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

16 maja 2022r. grupę „Tropiciele” odwiedził wspaniały gość- Pani Justyna, która wykonuje zawód chemika, a prywatnie ciocia Zosi😊  Pani Justyna opowiedziała dla dzieci na czym polega jej zawód, oraz zaproponowała przeprowadzenie wspaniałych eksperymentów. Dzieci było oczarowane kreatywnymi doświadczeniami i bardzo wdzięczne za wizytę.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Grupa „Tropiciele” w dniach 28.03-01.04.2022r. realizowała III etap programu edukacyjnego „Mali Wielcy Odkrywcy” - WODA. Wprowadzeniem do tematu była prezentacja filmu "Wodna przygoda", z którego dowiedziały się o temacie projektu. Dla dzieci przedstawiono planszę obiegu wody w przyrodzie. Chętne dzieci opisywały cykl na podstawie własnych doświadczeń. Jednym z zadań dzieci było szukanie wody w naszej sali i oznaczanie miejsc. Okazało się, że w sali woda ukryła się w wielu miejscach. Na pytanie: Skąd bierze się woda w kałuży? Odpowiedziano za pomocą eksperymentu z gorącą wodą. Dzieci zobaczyły, jak w "miniaturce" wygląda parowanie i skraplanie, a w efekcie jak powstała kałuża. Na kartach eksperymentu, dzieci za pomocą naklejek zaznaczyły swoje hipotezy, wskazując, czy dany przedmiot pływa w wodzie czy tonie. Po przeprowadzeniu samodzielnych eksperymentów z pływającymi i tonącymi przedmiotami, dzieci miały możliwość weryfikacji swoich założeń. Wytworzono również własne, pływające konstrukcje oraz testowano ich niezatapialność. Zabawa sztafetowa z transportem wody w łyżeczce wywołała wiele radości. Dzieci wykazały się znakomitą szybkością i dobrą organizacją. Kostka lodu pomogła odpowiedzieć na pytanie, czy lód jest wodą. Rozdmuchiwanie kolorowych kropel było super ćwiczeniem buzi. Po wykonaniu obrazów nadano tytuły. Na pytanie: Czy rośliny piją wodę? Dzieci odpowiedziały za pomocą eksperymentu. Zabarwiona kapusta była kolorową dekoracją naszej Sali. Posmakowanie słodkiej i słonej wody było super zabawą, podczas której na twarzach pojawiły się śmieszne minki. Dzięki samodzielnemu wykonaniu lapbooka, dzieci utrwaliły zdobytą wiedzę.

Celem programu było:

a) upowszechnianie wiedzy z zakresu nauk przyrodniczych przez zachęcanie dzieci do przeprowadzania doświadczeń,

b) zainteresowanie nauką dzieci i wzbudzenie chęci poznawania otaczającego ich świata

c) wspieranie nauczyciela w organizowaniu środowiska uczenia się dzieci – angażującego do eksperymentowania i doświadczania.

Zapraszamy na fotorelację.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Zajęcia z Zumby to dla przedszkolaków wspaniały czas relaksu, rozrywki i fitnessu. Podczas takich zajęć dzieci uczą się nie tylko tańca, ale też równowagi oraz koordynacji.

Zapraszamy na fotorelację

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

5 kwietnia grupa "Tropiciele” udała się na wycieczkę do Ośrodka Mazurskiego Okrągłe koło Wydmin. Na dzieci czekało wiele atrakcji - żywe miasto królicze, kozy, owce, lamy oraz wystawa jajek. W czasie warsztatów kreatywnych każde dziecko malowało i ozdabiało kogutka wielkanocnego. Nie zabrakło na miejscu zabaw ruchowych poprowadzonych przez doświadczonych i energicznych animatorów. Jednak największą atrakcją okazały się wyścigi z pisanką- każde dziecko prowadziło zdalnie sterowany samochód RC. Po szalonej zabawie, dzieci miały czas na smaczny poczęstunek - wielkanocną babeczkę. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 

Contact Information

Address

11-400 Kętrzyn

ul.Wierzbowa 2

Telefon
+48 545 99 98
Email

sekretariat@smerfowa-kraina.ketrzyn.pl

rodo 

Adresy email: Inspektora Ochrony Danych Osobowych

Miejski Żłobek Nr. 2 -- iod-zlobek2@smerfowa-kraina.ketrzyn.pl    

Miejskie Przedszkole Integracyjne "Smerfowa Kraina 

      -- iod@smerfowa-kraina.ketrzyn.pl