s topiciel m

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

24 lutego grupa ,,Tropiciele" wybrała się na wycieczkę do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Pudwągach.

W związku z realizacją projektu badawczego ,,Kot" zorganizowaliśmy zbiórkę karmy, koców, środków pielęgnacji, które przekazaliśmy podopiecznym schroniska dla bezdomnych zwierząt w Pudwągach. Przekazaliśmy również karmę zebraną przez grupę ,,Ważniaki" oraz grupę żłobkową ,,Muchomorki".

Powitała nas pani Beata, która opowiedziała o działalności schroniska dla bezdomnych zwierząt w Pudwągach. Opowiedziała o działalności schroniska oraz po krótce przedstawiła nam mieszkające w boksach psiaki oraz koty przebywające w kociarni. Część psów przebywało w czasie naszego pobytu na wojlerach, gdzie mogły się wybiegać. 

Podczas wycieczki towarzyszył nam pies Maloj, adoptowany przez panią Beatę pies, który pracuje wraz ze swoją właścicielką. 

Dzieci były poruszone historią psiaków i kociaków, które trafiają do schroniska. Jednogłośnie stwierdziły, iż to przykre, że ludzie nie sprawują odpowiedniej opieki nad zwierzętami i muszą przebywać w schroniskach. Mają tak bardzo dobre warunki, jednak brakuje im kochających właścicieli. 

 

Kilkoro dzieci wyraziło chęć adopcji podopiecznych, tak jak Asia i jej rodzice, którzy adoptowali kota Dyzia. 

W związku z warunkami atmosferycznymi nie udało nam się wyprowadzić psów na spacer, ale chętnie wybierzemy się ponownie na wycieczkę wiosną i zabierzemy psiaki na spacer. 

 

Contact Information

Address

11-400 Kętrzyn

ul.Wierzbowa 2

Telefon
+48 545 99 98
Email

sekretariat@smerfowa-kraina.ketrzyn.pl

rodo 

Adresy email: Inspektora Ochrony Danych Osobowych

Miejski Żłobek Nr. 2 -- iod-zlobek2@smerfowa-kraina.ketrzyn.pl    

Miejskie Przedszkole Integracyjne "Smerfowa Kraina 

      -- iod@smerfowa-kraina.ketrzyn.pl