s topiciel m

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

24 lutego grupa ,,Tropiciele" wybrała się na wycieczkę do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Pudwągach.

W związku z realizacją projektu badawczego ,,Kot" zorganizowaliśmy zbiórkę karmy, koców, środków pielęgnacji, które przekazaliśmy podopiecznym schroniska dla bezdomnych zwierząt w Pudwągach. Przekazaliśmy również karmę zebraną przez grupę ,,Ważniaki" oraz grupę żłobkową ,,Muchomorki".

Powitała nas pani Beata, która opowiedziała o działalności schroniska dla bezdomnych zwierząt w Pudwągach. Opowiedziała o działalności schroniska oraz po krótce przedstawiła nam mieszkające w boksach psiaki oraz koty przebywające w kociarni. Część psów przebywało w czasie naszego pobytu na wojlerach, gdzie mogły się wybiegać. 

Podczas wycieczki towarzyszył nam pies Maloj, adoptowany przez panią Beatę pies, który pracuje wraz ze swoją właścicielką. 

Dzieci były poruszone historią psiaków i kociaków, które trafiają do schroniska. Jednogłośnie stwierdziły, iż to przykre, że ludzie nie sprawują odpowiedniej opieki nad zwierzętami i muszą przebywać w schroniskach. Mają tak bardzo dobre warunki, jednak brakuje im kochających właścicieli. 

 

Kilkoro dzieci wyraziło chęć adopcji podopiecznych, tak jak Asia i jej rodzice, którzy adoptowali kota Dyzia. 

W związku z warunkami atmosferycznymi nie udało nam się wyprowadzić psów na spacer, ale chętnie wybierzemy się ponownie na wycieczkę wiosną i zabierzemy psiaki na spacer. 

 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Do Świąt Bożego Narodzenia pozostało już niewiele czasu. Tropiciele postanowiły   przygotowywać  kartki z życzeniami oraz przekazać je uczniom klasy Ic Szkoły Podstawowej  z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 w Kętrzynie, nauczycielom oraz napotkanym pracownikom szkoły, a także Pracownikom z Miejskiej Biblioteki Publicznej- Filia nr 3. Mamy nadzieję, że taka własnoręcznie wykonana kartka okazała się wspaniałą pamiątką i bardzo miłym podarunkiem.

 

 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Dnia 19.12.2022. dzieci z grupy ,,Ważniaki” i ,,Tropiciele” wzięły udział w wycieczce do Zagrody Edukacyjnej PUCER niedaleko Barcianach. Podobno to tam nocował Św. Mikołaj, który dzień wcześniej odwiedził mieszkańców Kętrzyna pod Ratuszem. Przedszkolaki w czasie podróży miały okazje podziwiam piękne, zimowe, mazurskie krajobrazy. Autokar zawiózł dzieci do Świątecznej Krainy Mikołaja, pełnej  pięknie przystrojonych choinek, bałwanków, elfów i Mikołajów i reniferów. Magia! Dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek dotyczących tradycji Świąt Bożego Narodzenia. Obejrzały bardzo interesujący film w technice 3D o świętach i towarzyszących im emocjach. Nie zabrakło też rozmów o kulinarnych aspektach świąt: 12 potrawach i cieszących podniebienie dzieci słodkościach. Przedszkolaki poznały tajne składniki najlepszych na świecie mazurskich pierników. Miały okazję samodzielnie, według własnego pomysłu ozdobić ciasteczka lukrem i kolorową posypką. Korzystając z bliskości Mikołaja dzieci wysłały do niego listy , w rolę listonosza wcielił się Karol. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w świątecznym konkursie, rozwiązywały zagadki o tematyce świątecznej. Wszystkie zajęcia odbywały się w salach edukacyjnych , natomiast na zewnątrz dzieci mogły  podziwiać  pięknie udekorowaną Chatkę Św. Mikołaja z prawdziwym kominem. Pogoda dopisała. Było mroźnie, ale słonecznie. To była udana wycieczka.

 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

We wtorek 24 maja 2022 r. odbyło się spotkanie z Panem Andrzejem nauczycielem wychowania fizycznego,  który poprowadził zajęcia sportowe na świeżym powietrzu. Poprzez zabawy i ćwiczenia ruchowe, dzieci pokonywały trudności, wzmacniając wiarę we własne możliwości.

Serdecznie dziękujemy za poświęcony czas i mamy nadzieję na kolejne zajęcia.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

16 maja 2022r. grupę „Tropiciele” odwiedził wspaniały gość- Pani Justyna, która wykonuje zawód chemika, a prywatnie ciocia Zosi😊  Pani Justyna opowiedziała dla dzieci na czym polega jej zawód, oraz zaproponowała przeprowadzenie wspaniałych eksperymentów. Dzieci było oczarowane kreatywnymi doświadczeniami i bardzo wdzięczne za wizytę.

Contact Information

Address

11-400 Kętrzyn

ul.Wierzbowa 2

Telefon
+48 545 99 98
Email

sekretariat@smerfowa-kraina.ketrzyn.pl

rodo 

Adresy email: Inspektora Ochrony Danych Osobowych

Miejski Żłobek Nr. 2 -- iod-zlobek2@smerfowa-kraina.ketrzyn.pl    

Miejskie Przedszkole Integracyjne "Smerfowa Kraina 

      -- iod@smerfowa-kraina.ketrzyn.pl