s topiciel m

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W 22 lutego dzieci z grupy,,Tropiciele" miały okazję poznać pracę malarza – artysty i narzędzia potrzebne mu do wykonywania tego zawodu. Przedszkolaki odwiedził , malarz z Kętrzyna, z zamiłowania i hobby, który przybliżył dzieciom to, czym zajmuje się na co dzień. W krótkiej pogadance opowiedział do czego służą jej różnorodne przedmioty, zaprezentował jak się nimi posługuje i jakie dzieła za ich pomocą tworzy.Następnie artysta przeprowadził warsztaty plastyczne ,podczas których dzieci wg własnego pomysłu, ale z pomocą „fachowca wykonały piękne obrazy.Spotkanie mijało w radosnej atmosferze i z pewnością dostarczyło dzieciom nowych informacji o technikach i przyborach malarskich oraz dało im inspirację do poszerzania doświadczeń artystycznych. Serdecznie dziękujemy Panu Jerzemu za poświęcony przedszkolakom czas i podzielenie się swoją wiedzą i twórczością.Takie spotkanie z pewnością przyczyni się do powstawania coraz piękniejszych prac Tropicieli.

 

 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

   Dnia 20.02.2024. dyieci y nasyej grupz obchodziły Światowy Dzień Kota. Celem  tego dnia jest uświadomienie ludziom, jak ważne są te wyjątkowe zwierzęta w naszym życiu, które często  pomagają  w walce z gryzoniami, dają nam towarzystwo i bezwarunkową miłość. Światowy Dzień Kota  to okazja do zwrócenia uwagi na ważne kwestie dotyczące opieki nad kotami, takie jak adopcja zwierząt ze schronisk, ochrona bezdomnych kotów oraz edukacja na temat pielęgnacji i opieki nad kotami.  Dzieci przebrane za koty aktywnie uczestniczyły   w ,,Kocich zawodach sportowych” na sali gimnastycznej. Dzieci wraz z Rodzicami  wzięły udział w zbiórce karmy dla bezdomnych kotów. Zebrane dary zostały przekazane na ręce pani Rozalii  z Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. Wszystkim darczyńcom w imieniu czworonożnych przyjaciół serdecznie dziękujemy.

 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

"Dla ciebie kwiatuszek, sześć małych serduszek, jeszcze cztery robaczki i trzy słodkie buziaczki"

 

14 Luty to Święto Walentego. Dzień ten obchodzony jest na całym świecie jako święto miłości. Nazwa tego popularnego święta pochodzi od imienia Św. Walentego, który właśnie w tym dniu obchodził swoje imieniny.Walentynki w naszej grupie były czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Każde dziecko poznało historię Św. Walentego oraz otrzymało prezenciki ,a na każdej „buzi” gościł szeroki uśmiech.

 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

 

,,Dziadkowie są wspaniałą mieszanką uśmiechów,opiekuńczych gestów,pięknych opowieści i miłości''

 

 21 i 22 stycznia to niezwykłe daty w kalendarzu- święto wszystkich Babć i Dziadków. W tym roku uroczystość Dnia Babci i Dziadka w grupie Tropicieli odbyła się 18 stycznia. Z tej okazji Przedszkolaki przygotowały piękny wiersz ,piosenkę oraz przedstawiły jasełka pt,,Narodziny Pana”.Po części artystycznej ukochane wnuczęta w dowód pamięci i miłości, wręczyły swoim babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane laurki. Takimi samodzielnie wykonanymi upominkami wnuki sprawiły ogromną przyjemność swoim gościom. Dużą radością dla dzieci jak i dziadków była możliwość wspólnych tańców i zabaw. Następnie był czas nas słodki poczęstunek.

Każde dziecko w tych dniach jest dumne ze swoich dziadków i chce im to jak najcudowniej wyrazić.

Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie!

 

Contact Information

Address

11-400 Kętrzyn

ul.Wierzbowa 2

Telefon
+48 545 99 98
Email

sekretariat@smerfowa-kraina.ketrzyn.pl

rodo 

Adresy email: Inspektora Ochrony Danych Osobowych

Miejski Żłobek Nr. 2 -- iod-zlobek2@smerfowa-kraina.ketrzyn.pl    

Miejskie Przedszkole Integracyjne "Smerfowa Kraina 

      -- iod@smerfowa-kraina.ketrzyn.pl