,,Dzień Dziecka na sportowo – zabawnie i kolorowo”

Drukuj
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

,,Dzień Dziecka na sportowo – zabawnie i kolorowo”

Międzynarodowy Dzień Dziecka ma swoje początki w Światowej Konferencji na Rzecz Dobra Dzieci, która odbyła się w Genewie (Szwajcaria) w 1925 r. W Polsce święto dzieci obchodzone jest 1 czerwca począwszy od 1952 r. Inicjatorem tego święta była organizacja The International Union for Protection of Childhood, która za cel obrała sobie zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom z całego świata. Obecnie Dzień Dziecka obchodzony jest w ponad 100 państwach świata.

     Plac zabaw w przedszkolu ,,Smerfowa Kraina” dnia 01.06.2021r zamienił się w bajkową krainę, pełną kolorów, muzyki, śmiechu i niespodzianek. Pogoda w tym dniu była idealna na dziecięce harce. Zgromadzoną społeczność przedszkolną bardzo serdecznie przywitała Dyrektor Marzena Jasionowicz i złożyła życzenia z okazji Dnia Dziecka.

     Spotkanie było okazją do wręczenia nagród dzieciom biorącym udział w konkursach plastycznych ,,Rower” oraz ,,Dobre zachowanie” organizowanych dla przedszkolaków ,,Smerfowej Krainy”. Zwycięzcy konkursu oraz osoby wyróżnione otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe i głośne oklaski od dzieci i personelu przedszkola.

    Przedszkolaki wędrowały od stacji do stacji przygotowanych przez nauczycieli bawiąc się wspólnie z kolegami i koleżankami z grupy. Budowały pociąg z kartonowych pudełek, malowały go kolorową kredą i łączyły wagony. Skład pociągu był imponujący! A dzieci ruszyły w ,,trasę” w rytm znanej wszystkim piosenki ,,Jedzie pociąg z daleka” zatrzymując się na stacjach: „Uśmiech”, ,,Pajace”, ,,Taniec”, ,,Radość” mimiką lub ruchem naśladując ich  nazwy. Wielką niespodzianką dla dzieci i świetną zabawą okazała się „Zumba kids” – prowadzona przez Panią Dagmarę Wrzeszcz-Kowalczyk. Wiele radości dostarczyły przedszkolakom zabawa ruchowa z nutka rywalizacji ,, Wyścig ślimaków” polegająca na szybkim nawijanie sznurka zakończonego kółkiem  na patyk. Podczas zabawy nie mogło zabraknąć popularnej  konkurencji ,,Przeciąganie liny” , w której wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne. W konkurencjach  ,,Wyścigi w workach”, ,,Rzuty do celu”, „Hula hop”   wzięli udział reprezentanci grup wykazując się sprawnością fizyczną, pozostałe dzieci uczyły się dopingować zawodników.  Atrakcyjne zabawy z chustą animacyjną integrowały dzieci podczas wykonywania zadań. Wspólnymi siłami przedszkolaki wachlowały chustą tak, aby wtoczyć do otworu piłeczkę podczas zabawy ,,Bilard”, unosiły chustę wysoko, nisko, poruszały w rytm muzyki. Dzieci miały również możliwość wzięcia udziału w zabawach plastycznych: malowały na wielkich arkuszach papieru i folii. Nie zapomniano o upodobaniach kulinarnych dzieci, spełniając marzenia dzieci: owoce, lody popcorn to jest to, co dzieci lubią najbardziej. Większość atrakcji mogliśmy zorganizować dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców „Smerfowej Krainie” za co serdecznie dziękujemy.

    Ten dzień był dla wszystkich wyjątkowy. Podziękowaniem za trud włożony w przygotowanie tego wyjątkowego święta była radość w oczach naszych przedszkolaków. Taki dzień to nie tylko miło spędzony czas na zabawach, ale również edukacja – rozwijanie kompetencji społecznych tak potrzebnych w dorosłym życiu w budowaniu relacji między ludzkich. To tu w przedszkolu zaczyna się nauka prowadzenia dialogu,  nauka współdziałania, dążenia do zrealizowania wspólnego celu w grupie w atmosferze zdrowej rywalizacji.