Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W dniu 16 września 2021 roku dzieci z grupy Marzyciele oraz Pracusie wybrały się na wycieczkę edukacyjną do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kętrzynie, gdzie znajduje się  sala edukacyjna przygotowana dla dzieci, w której najmłodsi mogą zapoznać się z trudną, odpowiedzialną i niebezpieczną  pracą strażaka.

Na początku dzieci obejrzały nowoczesny sprzęt, jakim posługują się strażacy w swojej codziennej pracy, ratując ludzi z pożarów czy wypadków, a następnie udały się do sali edukacyjnej.

W sali edukacyjnej dzieci mogły poczuć się przez chwilę jak prawdziwi strażacy, bo przebrały się w mundury strażackie, założyły też hełmy. Niezwykłą frajdę sprawiło dzieciom wejście na drabinę i zadzwonienie w dzwon strażacki. Dzięki ciekawemu opowiadaniu strażaka, który był naszym przewodnikiem przedszkolaki poznały zasady udzielania pierwszej pomocy medycznej oraz utrwalili numer telefonu do Straży Pożarnej - 998 i numer alarmowy – 112.

Wielką atrakcją dla wszystkich było wejście do „Spalonego pokoju”, który ukazywał skutki pożaru typowego pokoju mieszkalnego. W czasie zwiedzania można było zobaczyć płonącą kuchenkę, usłyszeć syreny samochodów strażackich, a także zobaczyć wydobywający się dym imitujący prawdziwy pożar.

Contact Information

Address

11-400 Kętrzyn

ul.Wierzbowa 2

Telefon
+48 545 99 98
Email

intendent@smerfowa-kraina.ketrzyn.pl

rodo 

Adresy email: Inspektora Ochrony Danych Osobowych

Miejski Żłobek Nr. 2 -- iod-zlobek2@smerfowa-kraina.ketrzyn.pl    

Miejskie Przedszkole Integracyjne "Smerfowa Kraina 

      -- iod@smerfowa-kraina.ketrzyn.pl