Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

29.03.2023 wszystkie dzieci z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego Smerfowa Kraina miały okazję wziąć udział w zajęciach z robotyki. Jest to niezwykłe doświadczenie i wspaniała zabawa. Wiele się nauczyliśmy :) 

Zapraszamy do fotorelacji:)

 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

21 marca to pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Po długiej zimie z tęsknotą wyczekujemy tego dnia i jest to duży powód do radości dla wszystkich zmęczonych zimnem i wcześnie zapadającym mrokiem.

W naszym przedszkolu było tego dnia kolorowo, wesoło i teatralnie. Dzieci miały okazję obejrzeć przedstawienie teatralne pt.: " Cztery Pory roku" wystawiane przez przedszkolaki z grupy " Ważniaki". Następnie wszystkie grupy odśpiewały swoje wiosenne utwory i ruszyły na spacer w poszukiwaniu Pani Wiosny.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

21 marca większości kojarzy się z Pierwszym Dniem Wiosny ale tego dnia również przypada Światowy Dzień Zespołu Downa. Ta data nie jest przypadkowa i nawiązuje do obecności u osób z zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów.

Każdego dnia staramy się uwrażliwiać dzieci na potrzeby innych, a także uczyć tolerancji wobec siebie nawzajem. 

Święto to zostało ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa, natomiast od 2012 roku organizowane jest pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ). Ideą tego święta jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym. Symbolem Zespołu Downa są kolorowe skarpetki będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa. Niech ten dzień będzie świętem radosnym, a życie osób z zespołem Downa, barwne i szczęśliwe.

 

 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W dniu 14 marca 2023r. Iga B., Michał A., Mateusz K. i Adam P. uczestniczyli w I edycji międzyprzedszkolnego konkursu matematycznego  „Kangurek 2023”, organizowanego przez Miejscie Przedszkole Integracyjne "Malinka" w Kętrzynie. Celem konkursu było: wspieranie uzdolnień matematycznych i pomoc w rozwijaniu zainteresowań przedszkolaków; kształtowanie samodzielnego  i logicznego myślenia; zacieśnienie współpracy z nauczycielami z innych placówkami; upowszechnienie i rozbudzanie zainteresowań matematycznych wśród 6- latków, stworzenie możliwości  do rywalizacji dzieci najzdolniejszych. Nasi reprezentanci wywalczyli IV miejsce, otrzymując dyplomy i słodki upominek.

Serdecznie gratulujemy.

Contact Information

Address

11-400 Kętrzyn

ul.Wierzbowa 2

Telefon
+48 545 99 98
Email

sekretariat@smerfowa-kraina.ketrzyn.pl

rodo 

Adresy email: Inspektora Ochrony Danych Osobowych

Miejski Żłobek Nr. 2 -- iod-zlobek2@smerfowa-kraina.ketrzyn.pl    

Miejskie Przedszkole Integracyjne "Smerfowa Kraina 

      -- iod@smerfowa-kraina.ketrzyn.pl