Muchomorki

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

                  W minionym tygodniu dzieci z grupy Muchomorki  uczesniczyły w zajęciach poświęconych baśniom, bajkom i bajeczkom.Dzieci miały możliwość poznania najpiękniejszych bajek i baśni m.in: Trzy świnki,Kopciuszek, Kot w butach. Każda z nich była wyjściem do poruszenia ważnych tematów związanych z wartościami, bezpieczeństwem czy uczuciami.Każde dziecko wie jak należy szanować książeczki oraz zna miejsca w których może je spotkać. Podczas  zajęć plastycznych powstały własnoręcznie wykonane książeczki. Udział w bajkowym tygodniu miał na celu wdrażanie dzieci do uważnego słuchania tekstów literackich oraz rozwijanie zainteresowań literaturą dziecięcą.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W styczniu na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Śniegu . W tym roku nasz żłobek również dołączył do świętowania 14 stycznia 2020r. " Śniegowa "tematyka towarzyszyła dzieciom w czasie wszystkich aktywności. Oglądając film edukacyjny dzieci dowiedziały się jakiego kształtu są płatki śniegu, podczas jakich zjawisk atmosferycznych występuje śnieg jakiego jest koloru i dlaczego. Tego wyjątkowego dni pogoda nam niedopisała, nie było upragnionego przez nas wszystkich śniegu, dla tego dzieci pod opieką swoich pań wybrały się do sali plastycznej. Dzieci same zrobiły śnieg z mąki ziemniaczanej i pianki do golenia. Dzieci lepiły bałwana, wzięły udział w bitwie na śnieżki. Śniegu było tyle, że każde dziecko mogło się kreatywnie pobawić. Dodatkowo sztuczny śnieg daje wspaniałą okazję zabawy sensorycznej

 Wszyscy chętnie uczestniczyli w zaprononowanych zabawach, które rozwijają wyobraźnię i wprawiły w dobry nastrój.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Karnawał to czas balów i tanecznych szaleństw, którym towarzyszy muzyka i zabawa.Dzieci z naszego żłobka również miały okazję wspólnie zintegrować się na balu, którego hasłem przewodnim była Kraina Baśni.09.styczeń w tym roku to dzień szczególny dla naszych dzieci, bowiem tego dnia miały okazję przebrać się za różne postacie z bajek i nie tylko.

Na balu można było spotkać:wróżki, księżniczki, biedronki, rycerzy, policjantów, strażaków, Spider-mana i wiele innych postaci.Dzieci świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca, zainspirowanej przez animatorów, którzy gościli u Nas na balu umilając nam czas.Bajkowa atmosfera na długo pozostanie w pamięci naszych pociech.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

  Dnia 06.12.2019r w naszym żłobku wszystkie dzieci ubrane były wyjątkowo- poprostu czerwono i "mikołajkowo". Od rana panował gwar i radość dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały na przyjście niezwykłego gościa Świętego Mikołaja. To był naprawde niezwykły gość, który obdarował prezentami wszystkie dzieci zostawiając je pod choinką. Czas wspólnej zabawy przy muzyce i poczęstunku  upłyną nam w towarzystwie młodszej grupy żłobkowej " Jagódki". Dzieci wspólnie się bawiły w bardzo miłej atmosferze a dzień przyniósł naszym szkrabom wiele radości.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W grupie "Muchomorki" 25.11.2019r. królował pluszowy miś, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu. Tego dnia każde dziecko przyniosło do żłobka swojego najmilszego misia. Bawiliśmy się przy misiowych przebojach, przeczytaliśmy literaturę dziecięcą o znanych i lubianych misiach z bajek. Dzieci zaprtezentowały swoje misie, opowiadały o nich mówiły z jakich są bajek a także lulały swoje misie do snu z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Dla dzieci został przygotowany słodki poczęstunek w formie ciasta w kształcie misia. Opiekunki grupy wręczyły dyplom Przyjaciel Pluszowego Misia dla wszystkich dzieci. Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Dnia 30.11.2019r. w grupie "Muchomorki" obchodziliśmy Andrzejki. Dzieci zapoznały się z tradycjami związanymi z wieczorem Andrzejkowym i wspólnie uczestniczyły w zabawach muzyczno- ruchowych i wróżbach. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do czerpania radości ze wspólnej zabawy i integracji grupy.

Contact Information

Address

11-400 Kętrzyn

ul.Wierzbowa 2

Telefon
+48 545 99 98
Email

intendent@smerfowa-kraina.ketrzyn.pl

rodo 

Adresy email: Inspektora Ochrony Danych Osobowych

Miejski Żłobek Nr. 2 -- iod-zlobek2@smerfowa-kraina.ketrzyn.pl    

Miejskie Przedszkole Integracyjne "Smerfowa Kraina 

      -- iod@smerfowa-kraina.ketrzyn.pl