Nasze atuty

 • Położenie. Przedszkole znajduje się na spokojnym osiedlu

 • Budynek. Mieścimy się w nowym, wolnostojącym budynku o powierzchni 2 480 mzbudowanym specjalnie z przeznaczeniem na przedszkole. Budynek spełnia wszystkie przewidziane prawem normy budowlane, sanitarne i przeciwpożarowe (posiada instalację odgromową, system sygnalizacji pożaru, hydranty, oświetlenie awaryjne, agregat prądotwórczy). Budynek posiada system centralnej wentylacji oraz jest w pełni klimatyzowany.

 • Bezpieczeństwo. Przedszkole wyposażone jest w nowoczesny system zabezpieczeń drzwi wejściowych.

 • Plac zabaw. Na przedszkolnym placu zabaw znajduje się wydzielona część z wieloma , certyfikowanymi zabawkami. W trosce o bezpieczeństwo dzieci plac jest ogrodzony i zamykany. Trawa na placu zabaw jest regularnie koszona.

 • Nowoczesne sale. W Przedszkolu funkcjonują dobrze i nowocześnie wyposażone sale: gimnastyczna (wyposażana również w sprzęt SI), salę doświadczania świata, salę pedagoga specjalnego, salę plastyczną oraz muzyczną. Pomieszczenia są jasne, przestronne i indywidualnie dostosowane do każdej z grup wiekowych. Wszystkie sale wyposażone są w sprzęt audiowizualny i sieć komputerową, a także w urządzenia interaktywne (tablice, magiczne dywany). Przy każdej sali jest łazienka przystosowana do potrzeb dzieci.

 • Własna kuchnia. Mamy własną kuchnię, wyposażoną w nowoczesny, profesjonalny sprzęt gastronomiczny. Posiadamy piec konwekcyjny dający możliwość wypieku ciast oraz przyrządzania dietetycznych potraw na parze. Jadłospis układany jest na podstawie Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady UE oraz listy wspomagającej ocenę żywienia w przedszkolu pod kątem spełnienia wymagań zawartych w rozporządzeniu Ministra Zdrowia.

 • Wykwalifikowana kadra. Zatrudniamy wysoce wykwalifikowaną kadrę. Nasi nauczyciele wyróżniają się nie tylko doświadczeniem, ale również kreatywnością, cierpliwością i serdecznością.

 • Opieka specjalistów. Dzieci uczęszczające do przedszkola objęte są stałą opieką logopedy i terapeuty integracji sensorycznej, oligofrenopedagogów, fizjoterapeuty.

 • Zajęcia z języka angielskiego. W każdej grupie wiekowej 2 razy w tygodniu odbywają się zajęcia z języka angielskiego. Zajęcia prowadzone są w oparciu o plan pracy Wychowawczo-Dydaktycznej i Opiekuńczej „English Play BOX” z programu wychowania przedszkolnego wydawnictwa Nowa Era.

 • Bogaty program zajęć. Zapewniamy dzieciom wszechstronny i zrównoważony rozwój: intelektualny, fizyczny i społeczny. Rodzice mają możliwość wyboru zgodnych z zainteresowaniami dzieci aktywności z bardzo szerokiej palety zajęć dodatkowych.

 • Badania przesiewowe. Za zgodą rodziców zapewniamy naszym dzieciom badania przesiewowe: logopedy oraz terapeuty integracji sensorycznej oraz specjalistów fozjoterapii.

Contact Information

Address

11-400 Kętrzyn

ul.Wierzbowa 2

Telefon
+48 545 99 98
Email

sekretariat@smerfowa-kraina.ketrzyn.pl

rodo 

Adresy email: Inspektora Ochrony Danych Osobowych

Miejski Żłobek Nr. 2 -- iod-zlobek2@smerfowa-kraina.ketrzyn.pl    

Miejskie Przedszkole Integracyjne "Smerfowa Kraina 

      -- iod@smerfowa-kraina.ketrzyn.pl