Wolontariat

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

                    

        Grupa Smerfy wzięła udział w projekcie organizowanym przez miesięcznik ,,Bliżej przedszkola” pod nazwą ,,Bliżej pieska”. Celem projektu jest zachęcenie nauczycieli do podejmowania działań uwrażliwiających dzieci na niesienie pomocy potrzebującym zwierzętom, a także edukujących przedszkolaków z zakresu właściwego zachowania wobec zwierząt. W ramach projektu została zorganizowana zbiórka karmy i akcesoriów dla piesków ze schroniska w Pudwągach. Dziękujemy Rodzicom za włączenie się do akcji..

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

             Dzieci z grupy ,,Smerfy” wspólnie z paniami nauczycielkami oraz nauczycielem z grupy ,,Pracusie” wzięli udział w zbiórce żywności dla ludności z Wileńszczyzny. Celem akcji było rozwijanie u dzieci empatii, chęci niesienia pomocy potrzebującym. To właśnie dzięki wspaniałym przedszkolakom i ich rodzicom akcja zakończyła się sukcesem i zebraliśmy do naszego ,,pudełka” wiele produktów żywnościowych, które z pewnością wspomogą potrzebujące osoby na Wileńszczyźnie. Takie działania integrują środowisko, a przede wszystkim uczą tego, że razem możemy więcej!

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

    Dnia 13 grudnia 2018r. przedszkolaki z grupy ,,Smerfy” odwiedziły Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Pudwągach. Celem wycieczki było przekazanie zebranej żywności, koców oraz innych potrzebnych rzeczy dla podopiecznych tego schroniska. Wszystko to zostało zgromadzone w ramach akcji pod hasłem ” Zbiórka żywności dla bezdomnych zwierząt". Głównym założeniem i celem akcji było uwrażliwienie dzieci na los bezdomnych zwierząt oraz chęć kształtowania już od najmłodszych lat gotowości niesienia pomocy bezbronnym i skrzywdzonym zwierzętom.
Gdy dotarliśmy na miejsce wszystkie dzieci były bardzo ciekawe tego miejsca, gdyż nigdy wcześniej nie były w schronisku. Na twarzach niektórych malował się smutek na widok tylu biednych przebywających w klatkach psów, na niektórych zaciekawienie i lęk. Wszystkie pieski, gdy nas zobaczyły zaczęły strasznie szczekać. Kiedy przekazaliśmy wszystkie przywiezione przez nas dary mogliśmy pospacerować po terenie schroniska. Niektóre psy chciały się z nami bawić, (jedne podawały łapy, inne skakały na siatkę wesoło merdając ogonem), ale  nie pozwolono nam ich dotykać. Przedszkolaki z ciekawością przyglądały się wszystkiemu wokół. Dzieci miały możliwość obejrzeć przebywające w schronisku psy. Pracownik schroniska opowiedział, w jaki sposób dostają się tam zwierzęta.
   Nasza wizyta dobiegła jednak końca i musieliśmy wracać do przedszkola. Pracownicy schroniska podziękowali nam za wsparcie i pomoc zwierzętom. Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

Contact Information

Address

11-400 Kętrzyn

ul.Wierzbowa 2

Telefon
+48 545 99 98
Email

intendent@smerfowa-kraina.ketrzyn.pl

rodo 

Adresy email: Inspektora Ochrony Danych Osobowych

Miejski Żłobek Nr. 2 -- iod-zlobek2@smerfowa-kraina.ketrzyn.pl    

Miejskie Przedszkole Integracyjne "Smerfowa Kraina 

      -- iod@smerfowa-kraina.ketrzyn.pl