Wolontariat

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

               Zima to szczególnie trudny okres dla zwierząt mieszkających w schroniskach, dlatego też w naszym przedszkolu w ramach Akcji „Razem na Święta” została przeprowadzona zbiórka karmy dla podopiecznych schroniska w Pudwągach. Bardzo dziękujemy rodzicom naszych kochanych przedszkolaków za zaangażowanie i rozwijanie w nich wrażliwości na los zwierząt.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

W grudniu dzieci z naszego przedszkola wraz z rodzicami przyłączyły się do akcji „Razem na Święta”. Przedszkolaki upiekły i udekorowały smakowite pierniki oraz przyłączyły się do zbiórki słodyczy. Wszystkie smakołyki zostały przekazane podopiecznym z Powiatowego Domu Dziecka w Kętrzynie, sprawiając tym samym wiele radości. Dzięki uczestnictwu w akcji, uczymy dzieci budowania wspólnot i umacnianiu więzi, oraz kształtujemy poczucie odpowiedzialności za drugą osobę.

IMG 20211216swieta

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Każdego roku dzieci i nauczyciele z Miejskeigo Przedszkola Integracyjengo "Smerfowa Kraina" biorą udział w AKcji Idą Święta, nie o SMS-sie, lecz o kartce pamiętaj!

Fundacja Dbam o Mój Z@sięg serdecznie zachęca wspólnej realizacji kampanii społecznej pt. „Idą święta, nie o sms-ie, lecz o kartce pamiętaj – edycja IV”. Projekt, który realizujemy dotyczy tworzenia i pisania kartek świątecznych, przez co chcemy zwrócić uwagę wszystkich polskich rodzin, jak ważne są bezpośrednie relacje osobiste, szczególna pamięć o członkach swojej rodziny, wspólne spędzanie czasu wolnego, jak również – a może nawet przede wszystkim – kultywowanie tradycji pisania kartek świątecznych do najbliższych w świecie zdominowanym przez nowe technologie. Kampania trwająca do końca 2021 roku wpisuje się nie tylko w podstawowe kierunki realizacji polityki oświatowej państwa w roku 2021/2022, ale przede wszystkim w społeczną odpowiedzialność związaną z prowadzeniem i inicjowaniem działalności kulturalno-oświatowej i edukacyjnej prowadzonej w stosunku do dzieci, młodzieży i osób dorosłych w całej Polsce

 

 

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola Integracyjnego "Smerfowa Kraina" przystąpiły do akcji "ODKRĘCAJ I SIĘ NAKRĘCAJ" zorganizowanej przez Centrum Wolontariatu
w Kętrzynie.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

          W ubiegłym tygodniu  przedszkolaki z grupy ,,Smerfy” wzięły udział w Ogólnopolskiej Kampanii ,,Czysta Polska”, której celem jest ochrona środowiska i poprawa jakości życia. W ramach akcji Smerfy otrzymały bezpłatne zestawy (foliowe rękawiczki, worki na śmieci ), dzięki którym mogliśmy posprzątać najbliższe otoczenie naszego przedszkola. Mali wolontariusze z wielką chęcią i zaangażowaniem przystąpili do sprzątania, dzięki czemu pobliskie skwery z zielenią odzyskały naturalne piękno.

Contact Information

Address

11-400 Kętrzyn

ul.Wierzbowa 2

Telefon
+48 545 99 98
Email

intendent@smerfowa-kraina.ketrzyn.pl

rodo 

Adresy email: Inspektora Ochrony Danych Osobowych

Miejski Żłobek Nr. 2 -- iod-zlobek2@smerfowa-kraina.ketrzyn.pl    

Miejskie Przedszkole Integracyjne "Smerfowa Kraina 

      -- iod@smerfowa-kraina.ketrzyn.pl