smerfus

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

25 marca przedszkolaki obchodziły Międzynarodowy Dzień Gofra. Dzieci utrwaliły zasady higieny podczas przygotowania i spożywania posiłku oraz nawyki kulturalnego zachowania przy stole. Dowiedziały się, z jakich składników powstaje ciasto na gofry, a także jakie urządzenia potrzebne są do ich wykonania.

Na koniec nastąpił moment degustacji:)

 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Trzeci moduł naszej przygody z językiem migowym już za nami. Czas leci niesamowicie szybko, gdy dzieci uczą się poprzez zabawę, a z tym projektem właśnie tak jest:)

Na początku dzieci osłuchiwały się z melodią piosenki pt. „A ja lubię luty”, próbowały opisać jaka ona jest i razem z nauczycielem ją wystukać. Pracowaliśmy także z tekstem obrazkowym, co pomogło zapamiętaniu słów utworu. Kolejmnym krokiem było poznawanie  znaków migowych do piosenki. Na końcu dzieci potrafiły śpiewać piosenkę używając języka migowego. 
Ekspert Modułu III to Magdalena Maduaka, Jazzowanki a Organizator to Jowita Łechtańska, MiguMig - zabawy z językiem migowym.
 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Gimnastyka BUzi i języka z Psim Patrolem? Takie zabawy tylko z niezawodną Panią Anetką z naszego przedszkola. W związku z obchodami Dnia Logopedy mieliśmy przyjemność gościć naszą Panią Logopedę i poćwiczyć nasze buźki:) Serdecznie dziękujemy za wizytę.

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna

W tym tygodniu dzieci z grupy "Smerfusie" rozbudzały zainteresowania sztuką, tworzyły prace plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych materiałów, eksperymentowały z kolorami.

 

Contact Information

Address

11-400 Kętrzyn

ul.Wierzbowa 2

Telefon
+48 545 99 98
Email

sekretariat@smerfowa-kraina.ketrzyn.pl

rodo 

Adresy email: Inspektora Ochrony Danych Osobowych

Miejski Żłobek Nr. 2 -- iod-zlobek2@smerfowa-kraina.ketrzyn.pl    

Miejskie Przedszkole Integracyjne "Smerfowa Kraina 

      -- iod@smerfowa-kraina.ketrzyn.pl