smerfus

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

                Drodzy Rodzice!
Dziś 26.05.2021. zostały nagrane wystepy artystyczne przgotowane dla Rodziców z okazji Dnia Mamy i Taty pod hasłem ,,Cudownych Rodziców mam..."
To dla was Smerfusie dziś tak pięknie dziś wystąpiły!
To dla was wspaniale tańczyły!
To dla was z wielkim uczuciem śpiewały piosenki!
To dla was z wielkim przejęciem po raz pierwszy na forum grupy, z mikrofonem odważnie recytowały wiersze!!!
Bardzo żałujemy,że nie było was z nami. :(
Jesteśmy dumne z naszych przedszkolaków, kochanych , uroczych dzieciaków!!!!
Wszystkim Rodzicom  życzymy dużo, dużo zdrowia , siły, pociechy  z dzieci, radości i wiele miłości!!!!!
Panie z grupy ,,Smerfusie"
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
,,Cudownych Rodziców mam...." - link do nagrania występu dzieci 

 

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

     Dnia 25.05.2021. ,,Smerfusie” uczestniczyły w spektaklu Katolickiego Teatru edukacji z Krakowa  pt.,,Alicja online”. Spektakl  dzieciom bardzo się podobał, śledziły z dużą uwagą i zainteresowaniem  przygotowania do przyjęcia urodzinowego głównej bohaterki Alicji.  Wiele magii  dodały efekty specjalne: pokaz żonglerki z ogniem, taniec akrobatów na podwieszonej linie oraz bańki mydlane. ,,Smerfusie" były zachwycone przedstawieniem, miały okazję zapoznać się z zawodem  aktora.

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

 

     W dniach 26.- 30.04. 2021 w grupie ,,Smerfusie” w ramach realizacji Międzynarodowego Projektu Czytelniczego ,,Magiczna moc bajek”  zapoznano dzieci z piękną  bajką ,,O rybaku i złotej rybce”. Codziennie dzieci  słuchały fragmentów bajki, obejrzały skróconą wersję na TV (edukacyjne bajki po polsku) , oglądały ilustracje na temat wydarzeń z bajki, rozmawiały o tym co było najpierw, a co potem , układały obrazki w kolejności zdarzeń, podejmowały rozmowy wokół tematu bajki, oceniały postępowanie żony rybaka. ,,Smerfusie” były  bardzo zainteresowane utworem, wobec czego przeprowadzono z dziećmi kilka zabaw w tematyce bajki. A były to:

  • Zabawa ruchowa ,,Łowimy ryby” rozwijająca koordynację wzrokowo – ruchową, motorykę dużą i małą, a dodatkowo wprowadzono element edukacji matematycznej- liczenie , porównywanie liczebności złowionych rybek.
  • ,,Nasze prośby do złotej rybki” - rozwijanie umiejętności odważnego wypowiadania się na forum grupy.
  • ,,Nasze prośby do złotej rybki – dziecięce marzenia do spełnienia” – rysowanie kredkami na określony temat, wypowiadanie się na temat pracy plastycznej.
  • ,,Opadające krople wody – morze w butelce” – wlewanie wody do plastikowej butelki, obserwacja opadającej kropli tuszu przy dźwiękach muzyki poważnej.
  • Zabawy ruchowe z wykorzystaniem plastikowej butelki z niebieską wodą , styropianem i kamykiem z wykorzystaniem metody C. Orffa (przy muzyce poważnej).
  • ,,Nastroje morza – nasze emocje” – rozmowa na temat rozpoznawania i nazywania emocji na podstawie fragmentów bajki , ilustracji morza (spokojne, wzburzone, burzowe), zabawy z butelką wypełnioną wodą.
  • ,,Rybka” – praca plastyczna dla chętnych dzieci – malowanie plasteliną, przyklejanie cekinów w kolorze złotym.
  • ,,Morski piasek” (04.05.2021) – badanie właściwości piasku morskiego, przyklejanie piasku magicznym klejem na niebieskiej kartce dla ,,Złotej Rybki”.
  • Wystawa prac dzieci wykonanych podczas cyklu zajęć dydaktycznych dotyczących ,,Bajki o rybaku i złotej rybce”.

    Podsumowując temat bajki nauczycielka Anna Kulbacka uświadamiała dzieciom, że w bajkach istnieje świat realny i fikcyjny. Dzieci wymieniały elementy świata rzeczywistego i bajkowego. Niestety Złota rybka istnieje tylko w bajce. Na pytanie ,,Kto spełni  Wasze marzenia”  -  dzieci zgodnie stwierdziły ,,Mama… Tata….  Rodzice! …..,,Mama i Tata to takie nasze Złote Rybki."-  miło słuchać takich mądrych wypowiedzi tak małych dzieci.

Contact Information

Address

11-400 Kętrzyn

ul.Wierzbowa 2

Telefon
+48 545 99 98
Email

intendent@smerfowa-kraina.ketrzyn.pl

rodo 

Adresy email: Inspektora Ochrony Danych Osobowych

Miejski Żłobek Nr. 2 -- iod-zlobek2@smerfowa-kraina.ketrzyn.pl    

Miejskie Przedszkole Integracyjne "Smerfowa Kraina 

      -- iod@smerfowa-kraina.ketrzyn.pl